Mobilne www konkurencją dla witryn przeglądanych na komputerze

Wśród technologicznych nowinek na szczególną uwagę zasługuje mobilne www. Mobilne witryny zaprojektowano z myślą o użytkownikach telefonów komórkowych, którzy - z racji aktywnego trybu życia - chcą mieć stały dostęp do internetu o każdej porze i w każdym miejscu, bez konieczności noszenia ze sobą ciężkiego laptopa. Komórka służy już nie tylko do prowadzenia telefonicznych rozmów i wysyłania krótkich wiadomości. Jej możliwości są stale udoskonalane; tworzone są nowe aplikacje, które mają ułatwić życie użytkownikom.

Mobilne strony są łatwiejsze w nawigacji i mniej rozbudowane, dzięki czemu ładują się szybciej niż te tradycyjnie przegladane na ekranie komputera. Ich rozdzielczość jest stosunkowo mniejsza, gdyż muszą być dopasowane do parametrów wyświetlacza telefonu. Prostsza obługa sprawia, że poruszanie się po nich przestaje być domeną jedynie ludzi młodych. Z mobilnego internetu może korzystać każdy, kto posiada telefon komórkowy.

Mobilne www pozwala więc na stały kontakt ze światem: w podróży, na zakupach czy w trakcie wakacyjnego relaksu. Dzięki internetowi w komórce możemy na bieżąco śledzić informacje, a nawet nawiązywać nowe znajomości. Za sprawą mobilnego gg możemy utrzymywać stały kontakt z dawno niewidzianymi znajomymi, dzielić się z nimi wrażeniami, poznawać nowych ludzi.

Możliwość przeglądania stron internetowych za pomocą telefonu komórkowego to także większa oszczędność - ze względu na uproszczoną grafikę, nie tracimy czasu na ładowanie się strony, która, w przypadku mobilnych www, pobiera mniej kilobajtów danych, działa szybciej i sprawniej.

Posted in Faq

Published by